ND-YAĞ Lazer Epilasyon
Hizmetimiz

İnsanların kafasında genel bir cümle vardır buda lazer Epilasyon'un yaz aylarında yapılmayacağı bu kulaktan dolma bir yargıdır. Çünkü teknoloji, lazer konusunda da sürekli gelişmek de Nd-Yag lazer bu konuda en güvenilir lazer epilasyon sistemlerinde ilk sıralarda yer alır.

Nd- Yag Lazer Epilasyon ile yaz aylarında bronzlaşmış veya esmer tenlere epilasyon yapılabilmektedir.
Nd-yag Q-SWITCH. Nd-Yag lazer Dalga boyu 1064 nm olan bir lazer cihazıdır ve cilt tipi ayırmaksızın her turlu cilde kolayca uygulanabilir.
Koruyucu özelliği çok yuksek olan nd-yag lazer, bronz tenlerde ve yaz aylarında da etkili bir çözümdür.Afro-amerıcana (en koyu cilt tipi) larda bile rahatlıkla uygulama yapılabilir. Nd-Yag lazer de alexandrite lazer gibi uygulama yapılan hastada acı hissini en aza indirmeyi amaçlayan bir yapıya sahiptir uygulama süresi uzun bir zaman dilimini kapsamaz.
Nd-yag lazerin bir diğer özelliği ise Kıl dönmesi yani halk dilinde batık diye tabir edilen durumlarda ilk seanstan itibaren gösterdiği iyileşme etkisidir bayanlarda batık şikayeti genelde bacak kol altı bikini bölgelerinde yoğunluktadır. Bayanlarda olan bu şikayet erkek hastalarda da sakal üstü sakal altı boyun kısımlarında yoğundur. Artık erkeklerde lazer epilasyon uygulamasını rahatlıkla yaptırdıkları için onlarda her geçen gün bu rahatsızlıklarından kurtulmaya başlamışlardır bu sebeple Nd-yag lazerin kıl dönmesi konusunda da etkinliği uygulama yapılan alanlarda ilk seanstan itibaren görülmüştür.
Nd-yag lazerin uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi de hastanın memnuniyetini arttırmaktadır buda derideki kolojen miktarını ve dolaşımı arttırmasından kaynaklanır.yara izleri akne tedavilerinde damar lezyonlarında ve bayan hastalarda olduğu kadar erkek hastalarda da korkulu bir rüya olan kırışıklıklarda da hekimler tarafından güvenle kullanılır .

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon cihazları ile cilt yüzeyinin lazer ışınları atışları ile taranması şeklinde uygulanır.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Uygulanır?

Lazer epilasyon işlemi istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelere;

 • Koltuk Altı
 • Bütün Kol
 • Bütün Bacak
 • Yüz ( dudak üstü, yanaklar, çene, alın, şakaklar, favoriler )
 • Dekolte
 • Sırt
 • Boyun, Ense
 • Kulak
 • Burun
 • El ve Ayaklar
 • Göbek
 • Kalça, Basen
 • Genital Bölge

Alexandrite Lazer

Bu lazer sistemi ilk çıkan lazer sistemlerindendir ve dalga boyu 755 mm olduğu için koyu renk kıl köklerinde etkilidir. Özellikle beyaz tenli ve siyah kıl köklerine sahip kişiselerde çok başarılı bir lazer sistemidir.

Nd:YAG Lazer

Dalga boyu 1064 mm olan bu lazer sistemi ise tüm kıl köklerinde başarılıdır. Bronzlaşmamış her tür cilt rengi ve kıl kökü üzerinde etkili olan bu lazer sistemi bir çok alanda başarılıdır.

Lazer Epilasyon Seansları?

Seans Sayısı

Kişiye göre seans sayısı değişiklik göstermektedir.

Seans Süresi

Uygulama yapılacak olan alandakı kıl yoğunluğu, uygulama yapılacak olan alan sayısı süreyi uzatır. Bu nedenle süre 2-5 dakika ile 1,5-2 saat arasında değişiklik gösterebilir.

Seans Periyodu

Uygulama aralığı ayda 1 olarak ayarlanır. Seans sayısı ilerledikçe kılların çıkma süresi de uzar ve seanslar 2 ayda bir şeklinde uygulanır. Kontrol seanslarını ihmal etmemekte fayda bulunmaktadır.

Lazer epilasyon sizi istenmeyen tüylerden kurtarır hem çok vaktinizi almaz hem de sürekli vakit ayırmanızı gerektirmez.

İşlemler Acı Hissi Yaratır Mı?

Yeni lazer cihazlarının çoğunda soğuk hava üfleyen ve rahatlık yaratan sistemler mevcuttur. Acı hissi çok azdır.

İşlemden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon için kılların cilt yüzeyinde baş vermiş olması yeterlidir. Bu nedenle kıllar seans süresine kadar fazla uzadıysa kesim yapan bir alet ile uçlarından kesilmelidir. Ama bütün lazer epilasyon tedavisi süresinde kıllar ağda ile alınmamalıdır. Yani kıl köklerine asla dokunulmamalıdır.

Uygulama Sonrası Uyarılar

İşlemlerden sonra,

 • Güneşten koruyucu krem sürülmeli
 • İşlem bölgesi tahriş edilmemeli
 • Uygulama yapılan alan yıkanmamalı
 • Üzerine makyaj yapılmamalıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatlarını Nasıl Öğrenebilirim?

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı'nın ilgili mevzuatındaki hükümler sebebiyle özel muayenehane sahibi doktorlar, hastaneler, poliklinikler, tıp merkezleri veya lazer epilasyon merkezleri; internet sayfalarında lazer epilasyon fiyat listesi paylaşamamaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları Niçin Merkezler Arasında Farklı Olmaktadır?

Epilasyon merkezinin kullandığı cihazın kalitesi, işlem yapılırken uygulanan lazer enerji değerleri gibi faktörler lazer epilasyon fiyatlarında farklılıklara sebep olabilmektedir. Ayrıca, merkezin fiyat politikası, kişiye özel olarak kıl yoğunluğu ve tipi fiyatlarda çeşitlilik yaratabilir. Aynı bölge de olsa Kadın / Erkek lazer epilasyon fiyatları farklı olmasının sebebi kıl sayısı ve kalınlığıdır..

Randevu Talep Edin

Bize iletişim bilgilerinizi gönderin, uzman personelimiz sizi arasın.

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma:09:00 - 20:00
Cumartesi:09:00 - 20:00

Fırsatları Yakalayın

En Son Yazılar

VIEW ALL
  YUKARI